GPW
GPW
Cena Akcji Private Equity Managers (PEM)  |  43,63 PLN  |  -0,73 PLN  |  -1,65%
Zespół zarządzający
Zespół zarządzających obejmuje specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, potwierdzonym osiągnięciami w funduszach inwestycyjnych

tworzymy zespół specjalistów

Zespół zarządzających Grupy PEManagers obejmuje specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, potwierdzonym osiągnięciami w obszarze funduszy inwestycyjnych.

Kluczowy zespół inwestycyjny stanowi Zarząd oraz Partnerzy, zapewniający łącznie unikalne połączenie długoletniego doświadczenia i wiedzy zarówno w zakresie finansów i inwestowania, jak też w poszczególnych sektorach/branżach i regionach geograficznych, w które mogą być lokowane aktywa funduszy inwestycyjnych, zarządzane przez Grupę PEManagers.

Cel

Zarządzający funduszami w Grupie PEManagers dążą do zwiększenia wartości podmiotów portfelowych tak, aby ich odsprzedaż przyniosła znaczne zyski.

Wyjścia z inwestycji następują zazwyczaj po 3-7 latach od momentu zakupu.

Głównym wskaźnikiem opłacalności inwestycji jest poziom IRR oraz mnożnika kapitału zainwestowanego (ang. money multiple).

 

Nasi zarządzający

Tomasz Czechowicz

Zarząd, Partner Zarządzający

Tomasz Czechowicz

Zarząd, Partner Zarządzający
Specjalizacje: etap wzrostu / ekspansji / buy’out – e-commerce
 • Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz programu Executive MBA Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i University of Minnesota.
 • Przedsiębiorca od 1985 roku. Od ponad 20 lat, inwestor Venture Capital/Private Equity. Założyciel i Partner Zarządzający w MCI Capital – jednym z czołowych europejskich funduszy private equity, specjalizującym się w inwestycjach w nowe technologię oraz cyfryzację. W latach 1990-1998 współzałożyciel oraz Prezes JTT Computer SA – wiodącego producenta komputerów w Europie Środkowej z przychodami ponad 100 milionów dolarów.
 • Jeden z laureatów zestawienia „Top Menedżerów 2015 roku” przez magazyn Bloomberg Businessweek Polska. Przelegent na wielu konferencjach PE/VC, łącznie z Noah. Członek Rad Nadzorczych oraz organów doradczych spółek z portfela MCI Capital w całej Europie. Już w 2001 r.Światowe Forum Ekonomiczne w Davos przyznało Tomaszowi Czechowiczowi tytuł Globalnego Lidera Jutra za niezwykłe wyczucie rynku, profesjonalizm, wizję oraz skuteczność biznesową. Tytuł jednego z dziesięciu najbardziej wpływowych ludzi w Europejskim Internecie w rankingu TOP 10 Business Weeka w 2000 r.

Ewa Ogryczak

Zarząd, Senior Partner

Ewa Ogryczak

Zarząd, Senior Partner
Specjalizacje: Zarządzanie operacyjne Grupą PEManagers
 • Wiceprezes Zarządu i dyrektor generalny (CEO, Chief Executive Officer) PEManagers
 • Doświadczenie zawodowe zdobywała na stanowisku Partnera oraz dyrektora warszawskiego oddziału spółki PKF Consult Sp. z o.o. (wcześniej PKF Audyt Sp. z o.o.). oraz managera w firmie audytorskiej KPMG Audyt Sp. z o.o.
 • Po pracy w PKF Consult i KPMG zajmowała się prowadzeniem własnej działalności audytorskiej
 • Od 2009 roku posiada uprawnienia biegłego rewidenta

Krzysztof Konopiński

Zarząd, Partner

Krzysztof Konopiński

Zarząd, Partner
Specjalizacje: Private debt
 • Certyfikowany Financial Risk Manager (FRM), członek Global Association of Risk Professionals (GARP). 
 • Posiada ponad 12 lat doświadczenia w finansach, bankowości, zarządzaniu ryzykiem i transakcjach strukturalnych. Jest ekspertem w obszarze usług finansowych, fintechu, rynku agro, usług dla służby zdrowia i e-commerce.
 • Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, w zakresie zarządzania finansami i rachunkowości. Ukończył również kurs dla kandydatów na doradców inwestycyjnych.
 • Swoją drogę zawodową rozpoczynał w KPMG, w zespole przeprowadzającym audyty banków i instytucji finansowych. W latach 2004-2010 pracował w Departamencie Controllingu i Informacji Zarządczej mBank S.A. W roku 2010 dołączył do zespołu KGHM TFI S.A. jako Kontroler Finansowy. W latach 2011-2014 związany z PKO BP BANKOWY PTE S.A., w którym odpowiadał za pomiar i zarządzanie ryzykiem inwestycyjnym i operacyjnym oraz uczestniczył w pracach komitetu inwestycyjnego.

Tomasz Danis

Partner

Tomasz Danis

Partner
Specjalizacje: etap wzrostu / venture capital w Polsce, Turcji oraz krajach CIS i DACH; sektory e-commerce, market places, digital media
 • Pełni funkcję Partnera oraz zarządza funduszem Internet Ventures FIZ
 • Pracował w LinkedIn w Kalifornii, gdzie był odpowiedzialny za budowę strategii konkurencji na rynku europejskim
 •  W latach 2002-2005 oraz 2007-2012 był związany z McKinsey & Company, gdzie jako Engagement Manager realizował projekty strategiczne oraz inwestycyjne (w tym z obszaru M&A) dla największych europejskich firm skoncentrowanych na sektorach telekomunikacji i mediów, ale także dla wiodących podmiotów z branży energetycznej, paliwowej, FMCG oraz Private Equity.
 •  W 2012 roku objął funkcję Dyrektora Zarządzającego Rocket Internet CEE, największego na świecie inkubatora przedsięwzięć typu e-commerce, gdzie był odpowiedzialny za identyfikację nowych inwestycji, pozyskiwanie kapitału, a także powoływanie do działania nowych startup-ów oraz rozwój spółek portfelowych Rocket w fazie wzrostu

Maciej Kowalski

Partner

Maciej Kowalski

Partner
Specjalizacje: Late-stage investments
 • Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, kierunek Finanse i Bankowość. Ukończył studia doktoranckie w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej.
 • Doświadczenie zawodowe zdobywał kolejno w Deloitte i Orange Polska S.A a ostatnio w CAG Sp. z o.o.  Sp.k., gdzie prowadził transakcje prywatne i publiczne w sektorach telekomunikacji, internetowym, e-commerce, dystrybucji, handlu detalicznego, infrastruktury, przemysłowym, spożywczym, energii odnawialnej.

Łukasz Wierdak

Partner inwestycyjny

Łukasz Wierdak

Partner inwestycyjny
Specjalizacje: early stage, buyout
 • Posiada 10-letnie doświadczenie zawodowe w branżach private equity oraz bankowości inwestycyjnej w Warszawie i Londynie, pracując dla uznanych instytucji, takich jak Citigroup, Penta Investments, CAG oraz obecnie dla MCI Capital / Private Equity Managers
 • W trakcie pracy zawodowej był zaangażowany w ponad 20 projektów inwestycyjnych, zarówno po stronie buy-side jak i sell-side (w roli właściciela lub doradcy). Do najważniejszych transakcji należą m.in.: przejęcie 100% akcji Mobiltek/Dotpay oraz 51% akcji eCard; inwestycja, a następnie wyjście z pakietu mniejszościowego w Netii, przygotowanie spółki i przeprowadzenie wyjścia z Mediasoft Polska (eBroker); inne projekty z udziałem spółek takich jak: Bakalland, MK Żary, Promedica24, Grupa Iglokrak.
 • Zarządzający funduszem Helix Ventures Partners oraz prowadzący projekty inwestycyjne w funduszu MCI.EuroVentures 1.0.

Wojciech Walniczek

Dyrektor inwestycyjny

Wojciech Walniczek

Dyrektor inwestycyjny
Specjalizacje: early i growth stage w obszarach FinTech, marketplace, SaaS i e-commerce
 • Wojtek dołączył do zespołu MCI na początku 2017 roku jako Dyrektor Inwestycyjny. W MCI zajmuje się inwestycjami w firmy we wczesnej i we wzrostowej fazie rozwoju w obszarach FinTech, marketplace, SaaS i e-commerce.
 • Przed MCI Wojtek pracował przez blisko 6 lat w McKinsey & Company, ostatnio jako Engagement Manager, gdzie kierował lub przeprowadził ponad 30 projektów strategicznych, cyfrowych i inwestycyjnych w branży telekomunikacyjnej, finansowej i handlowej. Dołączając do McKinsey posiadał on doświadczenie w usługach transakcyjnych zdobyte w KPMG w Zurychu jak i w bankowości inwestycyjnej (M&A) zdobyte w Credit Suisse w Londynie.
 • Wojtek posiada tytuł MBA z Harvard Business School, magistra Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Studiował również biznes międzynarodowy na ESCP-EAP w Londynie.

Michał Wrzołek

Dyrektor inwestycyjny

Michał Wrzołek

Dyrektor inwestycyjny
Specjalizacje: seed i startup w obszarze SaaS, IoT, gaming, marketplace
 • Michał posiada 12 lat doświadczenia zawodowego w branży venture capital/private equity, bankowości inwestycyjnej i doradztwa strategicznego. W MCI Capital od 2015 roku pracuje na rzecz funduszu wczesnej fazy wzrostu Internet Ventures, prowadząc transakcje, lecz przede wszystkim zajmując się zarządzaniem portfelem i wspieraniem wzrostu spółek portfelowych.
 • Przed MCI pracował dla McKinsey & Company jako Implementation Manager, wdrażając kluczowe inicjatywy strategiczne u największych klientów. Doświadczenia transakcyjne i doradcze zdobywał także w Azimutus i PwC, realizując ponad 50 projektów zarówno transakcyjnych buy-side i sell-side, jak i strategicznych (m.in. tworzenie, weryfikacja i implementacja strategii, poprawa sprzedaży i obsługi klienta).