GPW
GPW
Cena Akcji Private Equity Managers (PEM)  |  35,00 PLN  |  -1,50 PLN  |  -4,11%
Zespół zarządzający
Zespół zarządzających obejmuje specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, potwierdzonym osiągnięciami w funduszach inwestycyjnych

tworzymy zespół specjalistów

Zespół zarządzających Grupy PEManagers obejmuje specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, potwierdzonym osiągnięciami w obszarze funduszy inwestycyjnych.

Kluczowy zespół inwestycyjny stanowi Zarząd oraz Partnerzy, zapewniający łącznie unikalne połączenie długoletniego doświadczenia i wiedzy zarówno w zakresie finansów i inwestowania, jak też w poszczególnych sektorach/branżach i regionach geograficznych, w które mogą być lokowane aktywa funduszy inwestycyjnych, zarządzane przez Grupę PEManagers.

Cel

Zarządzający funduszami w Grupie PEManagers dążą do zwiększenia wartości podmiotów portfelowych tak, aby ich odsprzedaż przyniosła znaczne zyski.

Wyjścia z inwestycji następują zazwyczaj po 3-7 latach od momentu zakupu.

Głównym wskaźnikiem opłacalności inwestycji jest poziom IRR oraz mnożnika kapitału zainwestowanego (ang. money multiple).

 

Nasi zarządzający

Tomasz Czechowicz

Managing Partner, Chief Investment Officer, Chief Executive Officer

Tomasz Czechowicz

Managing Partner, Chief Investment Officer, Chief Executive Officer
Specjalizacje: PRIVATE EQUITY / VENTURE CAPITAL
 • Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz programu Executive MBA Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i University of Minnesota.
 • Przedsiębiorca od 1985 roku. Od ponad 20 lat, inwestor Venture Capital/Private Equity. Założyciel i Partner Zarządzający w MCI Capital – jednym z czołowych europejskich funduszy private equity, specjalizującym się w inwestycjach w nowe technologię oraz cyfryzację. W latach 1990-1998 współzałożyciel oraz Prezes JTT Computer SA – wiodącego producenta komputerów w Europie Środkowej z przychodami ponad 100 milionów dolarów.
 • Jeden z laureatów zestawienia „Top Menedżerów 2015 roku” przez magazyn Bloomberg Businessweek Polska. Przelegent na wielu konferencjach PE/VC, łącznie z Noah. Członek Rad Nadzorczych oraz organów doradczych spółek z portfela MCI Capital w całej Europie. Już w 2001 r.Światowe Forum Ekonomiczne w Davos przyznało Tomaszowi Czechowiczowi tytuł Globalnego Lidera Jutra za niezwykłe wyczucie rynku, profesjonalizm, wizję oraz skuteczność biznesową. Tytuł jednego z dziesięciu najbardziej wpływowych ludzi w Europejskim Internecie w rankingu TOP 10 Business Weeka w 2000 r.

Ewa Ogryczak

Senior Partner, COO

Ewa Ogryczak

Senior Partner, COO
Specjalizacje: Zarządzanie operacyjne Grupą PEManagers
 • Wiceprezes Zarządu i dyrektor generalny (CEO, Chief Executive Officer) PEManagers
 • Doświadczenie zawodowe zdobywała na stanowisku Partnera oraz dyrektora warszawskiego oddziału spółki PKF Consult Sp. z o.o. (wcześniej PKF Audyt Sp. z o.o.). oraz managera w firmie audytorskiej KPMG Audyt Sp. z o.o.
 • Po pracy w PKF Consult i KPMG zajmowała się prowadzeniem własnej działalności audytorskiej
 • Od 2009 roku posiada uprawnienia biegłego rewidenta

Arek Podziewski

Partner, Private Equity

Arek Podziewski

Partner, Private Equity
Specjalizacje: Industry & B2B Services

Pełni funkcję Partnera w ramach funduszu MCI.EuroVentures.

Posiada 15 lata doświadczenia w realizacji transakcji typu private equity w Polsce i w regionie CEE.

W latach 2012-2017 kierował polskim biurem Darby Private Equity, a latach 2002-2011 pracował w Innova Capital.

W latach 1998-2012 był konstantanem i project manager’em w Monitor Company i BCG, gdzie realizował projekty doradcze dla klientów w sektorze TMT, FMCG i usług finansowych.

Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

Krzysztof Stupnicki

Partner

Krzysztof Stupnicki

Partner
Specjalizacje: Fundraising
 • Krzysztof Stupnicki ukończył studia w Szkole Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa) na kierunku finanse i ekonometria. Studiował ekonomię na  Cornell University, USA oraz zarządzanie w CEDEP/INSEAD, Francja.
 • Doświadczenie zawodowe zdobywał w następujących podmiotach:  Instytut Gospodarki Światowej, SGPiS (SGH) 1987-1989, Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Przekształceń Własnościowych, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Przekształceń Własnościowych, 1989-1991, Credit Suisse First Boston 1992-1995 jako Przedstawiciel na Polskę, oraz jako Prezes Zarządu w ING Investment Management Polska SA 1996-2002, Prezes Zarządu w AIG TFI SA,  potem Amplico i Metlife 2003-2014, Dyrektor ds. Inwestycji AIG/ALICO, Polska i Nowe Rynki 2002-2012, Dyrektor ds. Inwestycji Metlife, Europa Centralna 2012-2014, Prezes Zarządu BEST TFI SA 2015-2016, Prezes Zarządu MCI Management Sp. z o.o., od 2017 – obecnie.

Wojciech Marcińczyk

Partner

Wojciech Marcińczyk

Partner
Specjalizacje: Fundraising

Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w zakresie zarządzania finansami w branżach telekomunikacja, ICT, usługi finansowe, konsulting. Dołączył do zespołu MCI we wrześniu 2010.

Odpowiedzialny jest za fundraising Grupy Kapitałowej MCI i Private Equity Managers S.A. oraz zarządzanie funduszem mezzanine MCI.CreditVentures FIZ 2.0.

 • 2009–2010 Dyrektor Finansowy/Członek Zarządu Exatel S.A. oraz Członek Rady Nadzorczej Niezależnego Operatora Międzystrefowego Sp. z o.o. i E-Telbank Sp. z o.o.
 • 2007-2009 – Dyrektor Finansowy/Członek Zarządu Billbird S.A./GTECH
 • 2007 – Deloitte Business Consulting S.A., obszar Finance Transformation
 • 1996-2006 Zastępca Dyrektora Kontrolingu oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Budżetu i Zarządzania Aktywami w Polskiej Telefonii Cyfrowej S-ka z o.o.
 • Absolwent Master of Business Administration (MBA) na Uniwersytecie Illinois
 • Członek Association of Chartered Certificated Accountants (ACCA).

Posiada wykształcenie wyższe, zdobyte na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (Rachunkowość i Finanse), oraz na Wydziale Mechaniki Precyzyjnej Politechniki Warszawskiej (Automatyka i Robotyka).

Tomasz Danis

Partner, Venture Capital

Tomasz Danis

Partner, Venture Capital
Specjalizacje: E-commerce/ marketplaces, SaaS
 • Pełni funkcję Partnera; współzarządza funduszem Internet Ventures FIZ oraz MCI.TechVentures 1.0
 • Pracował w LinkedIn w Kalifornii, gdzie był odpowiedzialny za budowę strategii konkurencji na rynku europejskim
 • W latach 2002-2005 oraz 2007-2012 był związany z McKinsey & Company, gdzie jako Engagement Manager realizował projekty strategiczne oraz inwestycyjne (w tym z obszaru M&A) dla największych europejskich firm skoncentrowanych na sektorach telekomunikacji i mediów, ale także dla wiodących podmiotów z branży energetycznej, paliwowej, FMCG oraz Private Equity.
 • W 2012 roku objął funkcję Dyrektora Zarządzającego Rocket Internet CEE, największego na świecie inkubatora przedsięwzięć typu e-commerce, gdzie był odpowiedzialny za identyfikację nowych inwestycji, pozyskiwanie kapitału, a także powoływanie do działania nowych startup-ów oraz rozwój spółek portfelowych Rocket w fazie wzrostu

Maciej Kowalski

Partner, Private Equity

Maciej Kowalski

Partner, Private Equity
Specjalizacje: Retail & TMT
 • Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, kierunek Finanse i Bankowość. Ukończył studia doktoranckie w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej.
 • Doświadczenie zawodowe zdobywał kolejno w Deloitte i Orange Polska S.A a ostatnio w CAG Sp. z o.o.  Sp.k., gdzie prowadził transakcje prywatne i publiczne w sektorach telekomunikacji, internetowym, e-commerce, dystrybucji, handlu detalicznego, infrastruktury, przemysłowym, spożywczym, energii odnawialnej.

Krzysztof Konopiński

Partner, Private Equity

Krzysztof Konopiński

Partner, Private Equity
Specjalizacje: Medtech, Foodtech/ Agrotech
 • Certyfikowany Financial Risk Manager (FRM), członek Global Association of Risk Professionals (GARP). 
 • Posiada ponad 12 lat doświadczenia w finansach, bankowości, zarządzaniu ryzykiem i strukturyzowaniu transkacji. Jest ekspertem w obszarze usług finansowych, fintechu, rynku agro, usług dla służby zdrowia i e-commerce.
 • Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, w zakresie zarządzania finansami i rachunkowości. Ukończył również kurs dla kandydatów na doradców inwestycyjnych.
 • Swoją drogę zawodową rozpoczynał w KPMG, w zespole przeprowadzającym audyty banków i instytucji finansowych. W latach 2004-2010 pracował w Departamencie Controllingu i Informacji Zarządczej mBank S.A. W roku 2010 dołączył do zespołu KGHM TFI S.A. jako Kontroler Finansowy. W latach 2011-2014 związany z PKO BP BANKOWY PTE S.A., w którym odpowiadał za pomiar i zarządzanie ryzykiem inwestycyjnym i operacyjnym oraz uczestniczył w pracach komitetu inwestycyjnego.

Łukasz Wierdak

Investment Partner, Private Equity

Łukasz Wierdak

Investment Partner, Private Equity
Specjalizacje: Fintech & TMT
 • Posiada 10-letnie doświadczenie zawodowe w branżach private equity oraz bankowości inwestycyjnej w Warszawie i Londynie, pracując dla uznanych instytucji, takich jak Citigroup, Penta Investments, CAG oraz obecnie dla MCI Capital / Private Equity Managers
 • W trakcie pracy zawodowej był zaangażowany w ponad 20 projektów inwestycyjnych, zarówno po stronie buy-side jak i sell-side (w roli właściciela lub doradcy). Do najważniejszych transakcji należą m.in.: przejęcie 100% akcji Mobiltek/Dotpay oraz 51% akcji eCard; inwestycja, a następnie wyjście z pakietu mniejszościowego w Netii, przygotowanie spółki i przeprowadzenie wyjścia z Mediasoft Polska (eBroker); inne projekty z udziałem spółek takich jak: Bakalland, MK Żary, Promedica24, Grupa Iglokrak.
 • Zarządzający funduszem Helix Ventures Partners oraz prowadzący projekty inwestycyjne w funduszu MCI.EuroVentures 1.0.

Maciej Bogaczyk

Venture Capital

Maciej Bogaczyk

Venture Capital
Specjalizacje: Fintech, entertainment

Norbert Kruszewski

Venture Capital

Norbert Kruszewski

Venture Capital
Specjalizacje: IOT & Medtech

Wojciech Walniczek

Venture Capital

Wojciech Walniczek

Venture Capital
Specjalizacje: FOODTECH & MOBILITY
 • Wojtek dołączył do zespołu MCI na początku 2017 roku jako Dyrektor Inwestycyjny. W MCI zajmuje się inwestycjami w firmy we wczesnej i we wzrostowej fazie rozwoju w obszarach FinTech, marketplace, SaaS i e-commerce.
 • Przed MCI Wojtek pracował przez blisko 6 lat w McKinsey & Company, ostatnio jako Engagement Manager, gdzie kierował lub przeprowadził ponad 30 projektów strategicznych, cyfrowych i inwestycyjnych w branży telekomunikacyjnej, finansowej i handlowej. Dołączając do McKinsey posiadał on doświadczenie w usługach transakcyjnych zdobyte w KPMG w Zurychu jak i w bankowości inwestycyjnej (M&A) zdobyte w Credit Suisse w Londynie.
 • Wojtek posiada tytuł MBA z Harvard Business School, magistra Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Studiował również biznes międzynarodowy na ESCP-EAP w Londynie.

Michał Wrzołek

Venture Capital

Michał Wrzołek

Venture Capital
Specjalizacje: MARKETPLACES AND SAAS
 • Michał posiada 12 lat doświadczenia zawodowego w branży venture capital/private equity, bankowości inwestycyjnej i doradztwa strategicznego. W MCI Capital od 2015 roku pracuje na rzecz funduszu wczesnej fazy wzrostu Internet Ventures, prowadząc transakcje, lecz przede wszystkim zajmując się zarządzaniem portfelem i wspieraniem wzrostu spółek portfelowych.
 • Przed MCI pracował dla McKinsey & Company jako Implementation Manager, wdrażając kluczowe inicjatywy strategiczne u największych klientów. Doświadczenia transakcyjne i doradcze zdobywał także w Azimutus i PwC, realizując ponad 50 projektów zarówno transakcyjnych buy-side i sell-side, jak i strategicznych (m.in. tworzenie, weryfikacja i implementacja strategii, poprawa sprzedaży i obsługi klienta).

Sebastian Millinder

Private Equity

Sebastian Millinder

Private Equity
Specjalizacje: Retail & TMT