GPW
GPW
Cena Akcji Private Equity Managers (PEM)  |  18,50 PLN  |  -0,45 PLN  |  -2,37%

Szczegółowe informacje na temat naszej działalności dostępne w serwisie Grupy MCI   →

Media o nas
Powrót do listy
16
06.2015
Puls Biznesu: Azimo wygrało konkurs piękności MCI

 

Fundusz MCI. TechVentures, zarządzany przez Sylwestra Janika, zainwestował w Azimo, polsko – brytyjską platformę do transferu pieniędzy. Rynek, na którym działa spółka, a więc międzynarodowe transfery pieniężne (ang. remittance) dokonywane przez osoby pracujące za granicą ma wartość 550 mld USD. Jednym z największych graczy obsługujących te płatności jest londyński Azimo, którego współzałożycielami jest dwoje Polaków. Azimo chce zbudować pozycję największej spółki w Europie, obsługującej przekazy pieniężne online na całym świecie. W realizacji tych planów wesprze ją fundusz MCI. TechVentures, zarządzany przez Grupę PEManagers, który razem z innymi inwestorami wziął udział w rundzie finansowania o wartości 20 mld USD.

– To był długi proces decyzyjny i starannie przygotowana inwestycja. Przejrzeliśmy wiele spółek z branży FinTech, działających obecnie na rynku europejskim, i uznaliśmy, że model platformy transferów międzynarodowych ma największe perspektywy rozwoju. Jest to nowy segment naszych inwestycji i będziemy nadal poszukiwać spółek rewolucjonizujących segment usług finansowych i eliminujących jego nieefektywność z korzyścią dla klientów – mówi Sylwester Janik, zarządzający MCI.TechVentures.

Fundusz dokonał inwestycji z trzech powodów: ze względu na doświadczony zespół zarządzający, zaawansowaną platformę technologiczną oraz rosnący, globalny rynek.

– Patrząc, jak rósł rynek e-commerce kosztem tradycyjnego handlu można przyjąć, że proces konwersji tradycyjnych usług finansowych na online i mobilne będzie co najmniej tak duży. 400-procentowy wzrost skali operacji Azimo w 2014 r. jest odzwierciedleniem kluczowych zmian zachodzących na wartym ponad 500 mld USD globalnym rynku transferów międzynarodowych – mówi Sylwester Janik.

Za pośrednictwem serwisu internetowego lub aplikacji mobilnej Azimo można wysłać pieniądze z 20 krajów do 200 państw na świecie. Polska odpowiada za ok. 15 proc. obrotów.

Artykuł ukazał się w Pulsie Biznesu w dn. 16 czerwca 2015 r.

Powrót do listy