GPW
GPW
Cena Akcji Private Equity Managers (PEM)  |  35,00 PLN  |  -1,50 PLN  |  -4,11%
Aktualności
Powrót do listy
07
02.2018
MCI.PrivateVentures FIZ przydzielił wszystkie obligacje serii P1C o wartości nominalnej 40 mln zł

MCI.PrivateVentures FIZ (MCI.PV) sprzedał wszystkie obligacje trzeciej serii o wartości 40 mln zł. Przydzielił je 747 inwestorom

  • Trzecia seria (P1C) miała wartość nominalną 40 mln zł. Poprzednie dwie emisje miały łącznie wartość 70 mln zł
  • Cały roczny program publicznych emisji obligacji pozwala na emisje obligacji o wartości do 200 mln zł.
  • Każda z trzech emitowanych w ramach programu serii kończyła się redukcją zapisów

MCI.PrivateVentures FIZ, fundusz Private Equity, w skład którego wchodzą subfundusze MCI.TechVentures i MCI.EuroVentures, z powodzeniem zamknął kolejną emisję obligacji. W dniu 7 lutego przydzielił inwestorom 40.000 sztuk obligacji serii P1C o łącznej wartości nominalnej 40 mln zł.

W ramach oferty publicznej złożono 847 zapisów na 42.287 obligacji serii P1C, a przydzielone je 747 inwestorom. W związku ze zgłoszeniem zainteresowania przez inwestorów na liczbę obligacji przekraczającą wartość oferty, fundusz dokonał redukcji zapisów: średnia stopa redukcji dla zapisów z dni 1-2 lutego (tj. dni w których dokonywano redukcji) wyniosła 96,13 %.

Zamknięcie w całości trzeciej emisji obligacji oznacza, że w ramach obowiązującego programu publicznych emisji obligacji fundusz pozyskał już 110 mln zł.

– Obligacje MCI.PrivateVentures to nowa możliwość zaangażowania inwestorów w fundusz private equity powiązany z transformacją cyfrową. Dają inwestorom możliwość otrzymania atrakcyjnych stóp zwrotu dla takiego rodzaju papierów wartościowych, jednocześnie nie wymagając od nich zaangażowania pokaźnych środków, gdyż udział w emisji umożliwiał zakup jednej obligacji o wartości nominalnej 1000 zł. Cieszę się, że nasz produkt inwestycyjny został tak dobrze odebrany przez rynek – skomentował Wojciech Marcińczyk, wiceprezes MCI Capital TFI S.A. Pozyskane tą drogą środki wesprą naszą działalność inwestycyjną. Przykładem efektywnego zainwestowania kapitału naszych inwestorów jest ogłoszona pod koniec zeszłego roku inwestycja w węgierski fintech, spółkę Netrisk, na bazie której zamierzamy zbudować regionalnego lidera dystrybucji ubezpieczeń online. Przyglądamy się także kolejnym celom inwestycyjnym, pod które będziemy kontynuować zbieranie kapitału.

Emisja obligacji publicznych wpisuje się w strategię pozyskiwania inwestorów indywidualnych do Funduszu. Jest to dodatkowe narzędzie, obok emisji certyfikatów inwestycyjnych, które to dystrybuowane są w ramach sieci Private Banking w Polsce już od 2008 roku.

 

Data publikacji wpisu: 07/02/2018 13:53
Powrót do listy