GPW
GPW
Cena Akcji Private Equity Managers (PEM)  |  31,00 PLN  |  -0,10 PLN  |  -0,32%
Aktualności
Powrót do listy
01
06.2017
Mariusz Grendowicz nowym Przewodniczącym Rady Nadzorczej PEM

Po złożeniu przez Adama Niewińskiego rezygnacji z funkcji członka Rady Nadzorczej, funkcję Przewodniczącego w tym organie objął Mariusz Grendowicz.

Adam Niewiński, wieloletni członek Rady Nadzorczej PEM, pełniący jednocześnie funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej, złożył z dniem 1 czerwca swoją rezygnację. Jego miejsce w roli Przewodniczącego Rady Nadzorczej zajął Mariusz Grendowicz, dotychczasowy członek Rady Nadzorczej spółki.

– Bardzo dziękuję pozostałym członkom Rady Nadzorczej i całemu Zarządowi za ostatnie lata owocnej współpracy. W tym czasie udało nam się wspólnymi siłami zbudować firmę, która w krótkim czasie po wydzieleniu ze struktur MCI z sukcesem zadebiutowała na głównym rynku warszawskiej giełdy papierów wartościowych i do dziś pozostaje jedynym notowanym asset managerem aktywów alternatywnych. Całemu zespołowi życzę dalszych sukcesów – powiedział Adam Niewiński.

– To dla mnie zaszczyt stanąć na czele tak kompetentnej Rady Nadzorczej, której członkowie należą do najważniejszych postaci przemiany polskiego rynku kapitałowego, jaka dokonała się od uruchomienia GPW w 1991 r. Pod moim przewodnictwem Rada Nadzorcza pozostanie ciałem aktywnie doradzającym Zarządowi i wspierać będzie spółkę w realizacji ambitnej długoterminowej strategii. Bardzo dziękuję Adamowi Niewińskiemu za dotychczasowy wkład i zaangażowanie – powiedział Mariusz Grendowicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej Private Equity Managers S.A.

Mariusz Grendowicz od początku swojej kariery związany jest z rynkiem finansowym. Piastował stanowiska kierownicze w Polsce i zagranicą. Był m.in. Prezesem spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe (2013-2014), Prezesem BRE Banku (2008-2010) oraz Wiceprezesem zarządu Banku BPH (2001-2006).

– Zespół jest jedną z naszych największych rynkowych przewag. W PEM, zarówno po stronie zarządu i zespołu inwestycyjnego, jak również w ramach Rady Nadzorczej, zgromadzone są bardzo cenne kompetencje i dziesiątki lat rynkowego doświadczenia. Bardzo dziękuję Adamowi Niewińskiemu za jego zaangażowanie, a Mariuszowi Grendowiczowi życzę wielu sukcesów – powiedział Tomasz Czechowicz, największy akcjonariusz Private Equity Managers S.A.

Po najnowszych zmianach Rada Nadzorcza PEM składa się z 6 członków: Mariusza Grendowicza (Przewodniczącego), Jarosława Dubińskiego (Wiceprzewodniczącego), Przemysława Głębockiego, Franciszka Hutten-Czapskiego, Przemysława Schmidta oraz Adama Maciejewskiego.

Data publikacji wpisu: 01/06/2017 17:08
Powrót do listy