GPW
GPW
Cena Akcji Private Equity Managers (PEM)  |  35,00 PLN  |  -1,50 PLN  |  -4,11%
MCI.EuroVentures 1.0
Subfundusz MCI.EuroVentures 1.0 (wydzielony w MCI.PrivateVentures FIZ)

Subfundusz typu private equity, którego aktywa lokowane są w spółki średniej wielkości z branż: TMT, usług finansowych i dla biznesu, e-commerce, dystrybucji, BPO i infrastruktury, posiadające ugruntowaną pozycję rynkową lub będące wiodącymi podmiotami w danym obszarze działalności z Polski, Europy Środkowo-Wschodniej i Turcji. Inwestycje charakteryzują się większą stabilnością stopy zwrotu i obarczone są mniejszym ryzykiem inwestycyjnym w stosunku do inwestycji typu venture capital.

 

Cechy funduszu
Typ funduszu Captive
Inwestorzy Grupa Kapitałowa MCI (93,4%), inwestorzy zewnętrzni (6,6%)
Zarządzający Tomasz Czechowicz, Maciej Kowalski
Obszary inwestycji media, travel, telecom, e-commerce, transport & logistics, B2B sevices, software
Strategia inwestycyjna ekspansja, PE
Wielkość inwestycji 25-100 mln EUR
Aktywa pod zarządzaniem (dane na dzień 31.12.2017) 1 069 mln PLN
IRR (od początku)* 17,93%

*średnioroczna stopa zwrotu dla serii certyfikatów A, dla 4Q 2017, liczona jako średnia arytmetyczna stóp zwrotu (3Q) od powstania subfunduszu

Inwestycje bieżące
netrisk

Netrisk

netrisk
Rok inwestycji: 2017
Branża: Fintech/Insurtech
Kraj: Węgry

Wiodący na Węgrzech broker ubezpieczeniowy w kanale online

atm_kolor

ATM S.A.

atm_kolor
Rok inwestycji: 2016
Branża: Telekomunikacja i data centers
Kraj: Polska

Polska firma założona w 1994 r., od 2004 r. na GPW. Lider rynku centrów danych z rozległą infrastrukturą światłowodową. Prowadzi działalność w dwóch segmentach: segmencie usług centrów danych oraz segmencie usług telekomunikacyjnych.

mobiltek

Mobiltek

mobiltek
Rok inwestycji: 2015
Branża: Fintech
Kraj: Polska

Mobiltek jest najwiekszym graczem w zakresie agregacji usług SMS, co jest podstawowym obszarem działalności tej firmy. Spółka rozwija się również w kierunku rozwiązań IT, koncentrując się na obszarze bankowości mobilnej oraz płatności mobilnych. Obecnie firma jest uznanym ekspertem w sektorze mobilnych usług finansowych. Oferowane rozwiązania to zarówno produkty SMS gotowe do wdrożenia w ciągu kilku dni, jak i dedykowane aplikacje „szyte na miarę”, uwzględniające specyficzne potrzeby i wymagania klientów. W oferowanych usługach wykorzystywane są technologie SMS, MMS, WAP, IVR, JavaPhone, STK oraz XHTML. Mobiltek jest również autorem aplikacji dla platform Symbian, Windows Mobile, Google Android oraz Apple (iPhone). Dla swoich klientów wykonuje także usługi programistyczne i integracyjne w oparciu o architekturę zorientowaną na usługi (SOA). Mobiltek jest właścicielem spółki DotPay.

https://www.mobiltek.pl/

dotpayecard

Dotpay/ eCard

dotpayecard
Rok inwestycji: 2015
Branża: FinTech
Kraj: Polska

Dotpay / eCard dostarcza rozwiązania płatnicze do obsługi transakcji elektronicznych, głównie w obszarze e-commerce. Specjalizuje się w szybkich e-przelewach Pay-By-Link oraz płatnościach kartą przez Internet.  Łącznie wspiera ponad 250 metod płatniczych. 17 lat działalności i ponad 30 tysięcy obsługiwanych klientów stawiają firmę w pozycji lidera na polskim rynku.

Dotpay  – oferuje najszerszy wybór kanałów Pay-By-Link, czyli szybkich transferów online do ponad 200 banków – najpopularniejszej metody e-płatności w Polsce. Dodatkowo w swoim portfolio posiada wiele funkcjonalności, takich jak:  półautomatyczne, wirtualne  portmonetki, czy rozwiązania mobilne takie jak BLIK lub w aplikacji SDK.

eCard – to licencjonowany integrator transakcji kartami płatniczymi. Umożliwia m.in. płatność kartą przy pomocy 1-go kliknięcia lub personalizowane formatki  płatnicze. Akceptuje karty: VISA, Master Card, Maestro. Oferuje także płatności walutowe,  w tym DCC, cykliczne obciążenie karty oraz terminale płatnicze POS i mPOS.

ind

index grup

ind
Rok inwestycji: 2013
Branża: Consumer electronics, dystrybucja, IT
Kraj: Turcja

 

LIDER DYSTRYBUCJI SPRZĘTU IT/CONSUMER ELECTRONICS NA RYNKU TURECKIM

Indeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. jest największym dystrybutorem IT w Turcji o rocznych przychodach przekraczających 850 mln USD. Spółka została utworzona w 1989 roku, obecnie dysponuje ofertą ponad 200 produktów światowych marek, zatrudnia 300+ pracowników i współpracuje z ponad 7.500 partnerów biznesowych.

Indeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. od maja 2004 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Istambule.

abc

ABC Data

abc
Rok inwestycji: 2008
Branża: Consumer electronics, dystrybucja, e-commerce
Kraj: Polska

Wiodący na rynku CEE internetowy dystrybutor sprzętu IT/Consumer Electronics

ABC Data S.A. jest liderem rynku dystrybucji sprzętu IT i elektroniki konsumenckiej w Polsce oraz jedynym podmiotem działającym bezpośrednio w ośmiu państwach Europy Środkowo-Wschodniej. Firma od ponad 20 lat oferuje sprzęt komputerowy, oprogramowanie, elektronikę konsumencką, usługi. ABC Data dysponuje największą na rynku ofertą ponad 56 tysięcy produktów od ponad 300 renomowanych dostawców.

Dzięki systematycznemu rozwojowi i wieloletnim inwestycjom w internetowe platformy obsługi klientów, firma zajmuje czołową pozycję w zakresie sprzedaży on-line.

Inwestycje zakończone
012049037121

Lifebrain

012049037121

Lifebrain, z siedzibą w Wiedniu, jest dynamicznie rosnącą platformą konsolidującą podmioty z rynku laboratoriów diagnostycznych. Została założona i jest kierowana przez twórców grupy laboratoryjnej FutureLAB, która stała się częścią europejskiego lidera Synlab.Według doniesień zagranicznej prasy cytującej analityków branżowych, wartość Spółki przekracza 100 mln EUR.

wp nowe logo

wp.pl

wp nowe logo

 

NOWY LIDER POLSKIEGO INTERNETU

Pierwszy polski portal internetowy, kompleksowa, multimedialna platforma komunikacji, informacji, skuteczne medium reklamowe. Miesięcznie WP.PL odwiedza ponad 13 milionów użytkowników. Lider w segmencie poczta elektroniczna. Zajmuje wiodącą pozycję wśród portali w kategoriach mobile, wideo, informacje i publicystyka, sport, biznes, rozrywka, lifestyle.

Grupa o2 – jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się grup internetowych w naszym kraju. Należy do niej między innymi portal o2 – najpopularniejszy serwis informacyjno- rozrywkowych w Polsce. Grupę o2 tworzy kilkadziesiąt serwisów tematycznych, z których najpopularniejsze to „Pudelek”, „Wrzuta” czy „Kafeteria” – miesięcznie odwiedza je ponad 9 milionów Internautów.

Netia

Netia

Netia

Netia S.A. jest jednym z największych, a jednocześnie najszybciej rozwijających się operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Dostarcza kompleksowe, zintegrowane i przyjazne użytkownikowi rozwiązania on-line.

Grupa Lew

Grupa Lew

Grupa Lew

Operator sieci sprzedaży elektronicznej.

Nexcom

Nexcom

Nexcom

Spółka zajmująca się rozwojem sieci WiMax w Bułgarii.

bankier[1]

Bankier.pl

bankier[1]

Serwis internetowy z segmentu nowych technologii, specjalizującym się w tematyce finansowej.

finepharm

finepharm

finepharm

Spółka zajmująca się biotechnologią i przemysłowym wykorzystywaniem metod biotechnologii.

ITG

ITG

ITG

Integrator IT posiadający wieloletnie doświadczenie oraz know-how w obszarach kompleksowej implementacji rozwiązań informatycznych w przedsiębiorstwach sektora bankowo-finansowego, dystrybucyjnego, przemysłowego oraz publicznego.

Zespół zarządzający
tomasz_czechowicz

Tomasz Czechowicz

Zarządzający

  • Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz programu Executive MBA Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i University of Minnesota.
  • Przedsiębiorca od 1985 roku. Od ponad 20 lat, inwestor Venture Capital/Private Equity. Założyciel i Partner Zarządzający w MCI Capital - jednym z czołowych europejskich funduszy private equity, specjalizującym się w inwestycjach w nowe technologię oraz cyfryzację. W latach 1990-1998 współzałożyciel oraz Prezes JTT Computer SA – wiodącego producenta komputerów w Europie Środkowej z przychodami ponad 100 milionów dolarów.
  • Jeden z laureatów zestawienia „Top Menedżerów 2015 roku” przez magazyn Bloomberg Businessweek Polska. Przelegent na wielu konferencjach PE/VC, łącznie z Noah. Członek Rad Nadzorczych oraz organów doradczych spółek z portfela MCI Capital w całej Europie. Już w 2001 r.Światowe Forum Ekonomiczne w Davos przyznało Tomaszowi Czechowiczowi tytuł Globalnego Lidera Jutra za niezwykłe wyczucie rynku, profesjonalizm, wizję oraz skuteczność biznesową. Tytuł jednego z dziesięciu najbardziej wpływowych ludzi w Europejskim Internecie w rankingu TOP 10 Business Weeka w 2000 r.

Czytaj więcej

Private Equity Managers S.A.

Plac Europejski 1, piętro 35

00-844 Warszawa

czechowicz@pemanagers.eu
(+48) 22 540 73 80
Kowalski_big

Maciej Kowalski

Współzarządzający

  • Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, kierunek Finanse i Bankowość. Ukończył studia doktoranckie w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej.
  • Doświadczenie zawodowe zdobywał kolejno w Deloitte i Orange Polska S.A a ostatnio w CAG Sp. z o.o.  Sp.k., gdzie prowadził transakcje prywatne i publiczne w sektorach telekomunikacji, internetowym, e-commerce, dystrybucji, handlu detalicznego, infrastruktury, przemysłowym, spożywczym, energii odnawialnej.

Czytaj więcej