GPW
GPW
Cena Akcji Private Equity Managers (PEM)  |  35,00 PLN  |  -1,50 PLN  |  -4,11%
Helix Ventures Partners FIZ
Helix Ventures Partners FIZ

Fundusz inwestujący w projekty na wczesnych etapach rozwoju – typu early stage – w sektorach nowoczesnych technologii informatycznych i elektronicznych na polskim rynku, z koncentracją na obszarze cloud computing, Internet, software, technologie mobilne i bezprzewodowe (B2B). Fundusz został utworzony w ramach pozyskania wsparcia finansowego ze strony KFK. Okres trwania funduszu określono na 10 lat.

Cechy funduszu
Typ funduszu Commitment
Inwestorzy Grupa Kapitałowa MCI (50%), Krajowy Fundusz Kapitałowy (50%)
Zarządzający Łukasz Wierdak
Obszary inwestycji cloud computing, Internet, software, technologie mobilne i bezprzewodowe (B2B)
Strategia inwestycyjna start-up, wczesny etap
Wielkość inwestycji do 1,5 mln EUR
Aktywa pod zarządzaniem (stan na dzień 31.12.2017) 8,15 mln PLN
Inwestycje bieżące
avp

AVP

avp
Rok inwestycji: 2010
Branża: lotnicza
Kraj: Polska

JEDYNY W POLSCE PROGRAM WSPÓŁWŁASNOŚCI SAMOLOTÓW

Spółka oferująca pierwszy i jedyny w Polsce program współwłasności samolotów o nazwie Sky Share skierowany głównie do klientów biznesowych (jest to regionalny copy-cat NetJeta dopasowany do specyfiki rynku polskiego i CEE).

Inwestycje zakończone
szybkafaktura_strona

moje-biuro.pl SA

szybkafaktura_strona

WIODĄCY DOSTAWCA OPROGRAMOWANIA I NARZĘDZI DO PROWADZENIA FIRMY, W TYM KSIĘGOWOŚCI ONLINE

moje-biuro.pl S.A. za pośrednictwem serwisów internetowych www.szybkafaktura.pl oraz www.abcksiegowosconline.pl wspomaga samodzielne prowadzenie finansów firmy. Model biznesowy spółki polega na udostępnianiu nowoczesnej i przyjaznej platformy do prowadzenia księgowości dla małych i średnich przedsiębiorstw przez Internet. Dzięki rozwiązaniom moje-biuro.pl S.A. klient zyskuje dostęp do platformy umożliwiającej sprawną i wygodną komunikację z wybranym biurem rachunkowym. W praktyce biuro rachunkowe oraz jego klient pracują na jednym systemie, pomimo różnej lokalizacji, bez konieczności fizycznego dostarczania dokumentów. Zarówno biuro rachunkowe, jak i jego klienci, uzyskują dostęp do zaksięgowanych dokumentów z dowolnego komputera posiadającego dostęp do Internetu. Jeden z kluczowych filarów rozwoju spółki to współpraca z biurami rachunkowymi w całej Polsce oraz z ogólnopolskimi partnerami strategicznymi, których oferta skierowana jest do sektora MŚP.

ebroker21-140x44 (1) copy

eBroker.pl

ebroker21-140x44 (1) copy

PORÓWNYWARKA PRODUKTÓW FINANSOWYCH

eBroker.pl to porównywarka produktów ponad 40 instytucji finansowych. Zespół doradców eBroker.pl codziennie analizuje dostępne na rynku oferty usług finansowych i na bieżąco wprowadza dane do baz danych, które umożliwiają porównanie ok. 900 parametrów. Duży nacisk kładziony jest na rzetelność, obiektywność i wiarygodność prezentowanych informacji. Dzięki temu użytkownik może wybrać ofertę, która jest dla niego najkorzystniejsza. Użytkownicy eBroker.pl oszczędzają czas i pieniądze, porównując w jednej chwili tysiące produktów. Potwierdzeniem poprawności przyjętej metodologii i wiarygodności informacji jest rosnąca liczba zadowolonych klientów. Dodatkowo, niezależny audyt wykazał zgodności z dedykowanymi kalkulatorami bankowymi. Z porównywarek eBroker korzystają m.in.: wp.pl, onet.pl, gazeta.pl i wiele innych portali, a także banki i instytucje finansowe, które dostrzegają potencjał w gronie świadomych klientów korzystających z Internetu. W ostatnim czasie zakres świadczonych usług przez portal został rozszerzony o porady i odpowiedzi ekspertów z zakresu finansów osobistych.

Zespół zarządzający
IMG_big

Łukasz Wierdak

Zarządzający

  • Posiada 10-letnie doświadczenie zawodowe w branżach private equity oraz bankowości inwestycyjnej w Warszawie i Londynie, pracując dla uznanych instytucji, takich jak Citigroup, Penta Investments, CAG oraz obecnie dla MCI Capital / Private Equity Managers.
  • W trakcie pracy zawodowej był zaangażowany w ponad 20 projektów inwestycyjnych, zarówno po stronie buy-side jak i sell-side (w roli właściciela lub doradcy). Do najważniejszych transakcji należą m.in.: przejęcie 100% akcji Mobiltek/Dotpay oraz 51% akcji eCard; inwestycja, a następnie wyjście z pakietu mniejszościowego w Netii, przygotowanie spółki i przeprowadzenie wyjścia z Mediasoft Polska (eBroker); inne projekty z udziałem spółek takich jak: Bakalland, MK Żary, Promedica24, Grupa Iglokrak. Zarządzający funduszem Helix Ventures Partners oraz prowadzący projekty inwestycyjne w funduszu MCI.EuroVentures 1.0.

Czytaj więcej

Private Equity Managers S.A.

Plac Europejski 1, piętro 35

00-844 Warszawa

wierdak@pemanagers.eu
(+48) 22 540 73 80